Romelu Lukaku a belga válogatott óriása, aki hét nyelven beszél, szórja a gólokat, meccseket dönt el. A nyitómeccsen gondban volt Belgium, hiszen legjobbja, Kevin De Bruyne nem volt bevethető, Eden Hazard formán kívül, ahogyan Dries Mertens is. Minden teher az Inter támadójára hárult. A Belgium – Oroszország találkozó elemzését olvashatjátok! 

Átadták a területet az oroszok

Belgium favoritként lépett pályára Oroszországban. Hiába Kevin De Bruyne sérülése és az egyéb problémák, nem sok esélyt adtak a házigazdának. A belgák egy rendkívül offenzív 3-4-2-1-es felállásban kezdtek, míg az oroszok 4-2-3-1-ben, ami a belgák folyamatosan rohamainak köszönhetően, egy 4-4-2-re módosult.

Ebben a felállásban Golovin húzódott fel Dzyuba mellé a támadósorba, míg Kuzyaev és Zobnin vissza a két védekező középpályás mellé. Gyakorlatilag egy hármas védőfalat képezet Csercseszov mester, ezzel nehezítve a belgák passzjátékát, illetve próbáltak létszámfölényes helyzeteket teremteni.

Az úgynevezett tolódást, nem minden esetben tudták gyorsan kivitelezni, így a széleken egy-egy hosszabb íveléssel a belgák találtak üres játékost. Az oroszok ráadásul behúzódtak a saját térfelükre, átadták a területet a belgáknak, így nyugodtan passzolgathattak az orosz térfélen Lukakuék. Ebből született az első találat is, amihez egy védelmi hiba kellett.

Lukaku, az egyszemélyes hadsereg

A belga támadó jól használta ki az orosz védők megingását, rögtön lecsapott és gólt szerzett. Az igazi “show” csak ezután következett, ugyanis Lukaku szabad kezet kapott Martínez mestertől. Hol a két orosz védő életét nehezítette üresbe mozgásokkal, hol visszalépett a középpályára és mélységi passzokkal ugratta ki társait.

A védekezésből is kivette a részét, ha kellett visszazárt a csapattal, középpályán blokkolta az orosz csapat támadásépítését. Mindezek ellenére, mindössze 17 passza volt a mérkőzésen (82%-os hatékonysággal), ugyanakkor csatár létére visszaszerzett egy labdát, blokkolt egy lövést. Azt gondolnánk, hogy a belgák kihasználják Lukaku magasságát, de egyszer sem kényszerült fejpárbajra a belga támadó.

Lukaku zseniális 90 perce ennyivel még nem ért véget, ugyanis a hajrában újabb gólt szerzett. A jó ütemű passz Meuniertől és Lukaku tökéletes beindulása az üres területre eredményezte a találatot. A belgák végig kontrollálták a mérkőzést, ha kellett, akkor az oldalvonal mellett háromszögeléssel jutottak előrébb, majd indítottak gyors akciót az orosz kapu ellen.

Mi a helyzet a védekezéssel?

Roberto Martínez a defenzív játékot is rendkívül jól összerakta, labdabiztos hátvédek a három belső védős rendszer két oldalán, akik hosszú ívelésekre képesek az ellenoldalra – ahol üresen áll a szélső -, egy erőteljes védő középen, aki futóversenyeket is képes megnyerni az ellenfél támadójával szemben. A két szélen labdabiztos és kreatív játékosok, akik a védekezésből is kiveszik a részüket.

Ha előnybe kerül a belga csapat – és a rivális elkezdi a támadásépítést -, akkor visszállnak öt védőre, középen két “zavaró” középpályással, míg elől három gyors támadóval, akik a kontrákat vezetik. Ezzel a rendszerrel nem tudott mit kezdeni az orosz csapat, voltak ugyan helyzetei a Szbornajának, de a világ egyik legjobb kapusát is le kellett volna még győzniük, Thibaut Courtois személyében.

A belga csapat rendkívül erős, ráadásul legjobb játékosuk, Kevin De Bruyne még pályára sem lépett. Eden Hazard mindössze 20 percet kapott, szóval messze nem ez az ideális kezdője Roberto Martíneznek. Az viszont látszik, hogy Lukaku képes egyedül meccseket megnyerni, hiába van 3-4 védő szorításában, neki ez sem okozhat problémát. Mi lesz az ellenfelekkel, ha még De Bruyne is “megérkezik”?

Unibet exkluzív ajánlat: 10.000 Ft befizetési bónusz + 10.000 Ft ingyenes fogadás !
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org