Eddig megállíthatatlannak tűnik Olaszország, nem hisszük, hogy pont Ausztria jelenthet komolyabb akadályt számukra. Mit kéne tennie ahhoz szomszédainknak, hogy egyáltalán megszorongassák az olaszokat?

Olaszország nem fáradt el

Az első két csoportmeccsén Olaszország nem kímélte az ellenfeleket, legerősebb kezdőjével lépett pályára és pillanatig sem hagyott kétséget afelől, hogy ki a kvartett legjobb csapata. Wales ellen elég lett volna a döntetlent is, de Matteo Pessinának nem szóltak erről. Az első 30 perc során is folyamatosan kereste labdával a többieket, támadta a kaput, majd a félidő vége előtt gólt szerzett.

Pessina teljesítménye mutatja meg leginkább azt, mennyire egyben van ez az olasz csapat. Mancini még a padról is elő tud kapni egy olyan játékost, aki el tud dönteni egy találkozót. A válogatott minden tagja motivált, még az sem veti őket vissza, hogy Chiellini sérüléssel bajlódik – valószínűleg nem tud pályára lépni az osztrákok ellen sem -, illetve Florenzi kiesése sem zavarta meg őket.

Ausztria nem tudott a bundáról

Gyakorlatilag az egész világ döntetlenre vette az ukránok elleni utolsó csoportmeccsét Ausztriának, de erről ezt a két csapatot nem értesítették. Az ukránok pocsékul játszottak, Ausztria meg élt a lehetőséggel. Pontosan emiatt nem tartom mérvadónak Észak-Macedónia és Ukrajna elleni meccseiket, mert utóbbi nem vette komolyan, előbbi pedig nem állt az osztrákok szintjén.

Hollandiával viszont lehetne példálózni, akik ellen megmutatkozott Franco Foda válogatottjának gyengesége: nem képesek az erősebb válogatottak ellen jó játékra. A védekezés ilyenkor szétesik, támadásban sem acélosak, ezért is tartom reálisnak az olasz győzelmet a nyolcaddöntőben 1.49.

Nehéz lesz ellenük

Az olaszok folyamatos helyváltoztatásokkal szedik szét az ellenfelek védelmét, még egy stabilan védekező defenzív csapatnak is nehéz lekövetni a mozgásukat, hát még egy kevésbé mobilis válogatottnak. Foda számára fejtörést okozhat, hogy legjobbja, David Alaba milyen poszton játszik majd.

Ha védő lesz, akkor támadásban gyengébb Ausztria, ha támadó, akkor védekezésben kaphatnak egy nagyobb ruhát (Olaszország 1,5 gól felett: 1.73). Az mindenesetre biztos, hogy Ausztria számára az csoda lenne, ha 60-70 percet kihúznának kapott gól nélkül, valószínűleg az olasz henger már az első félidőben beindul.

Unibet exkluzív ajánlat: 10.000 Ft befizetési bónusz + 10.000 Ft ingyenes fogadás !