A halálcsoport tulajdonsága, hogy minden körben végső győzelemre esélyes rangadó zajlik, kisebb-nagyobb túlzás nélkül. Döntetlen esetén sincs tragédia a németeknek, hiszen akkor még gondolhatják, hogy az utolsó körben majd Magyarország ellen.

Minden viszonyítás kérdése

A német csapatnak nem sikerült az egyenlítés a franciák elleni első mérkőzésen. Próbálkozott mindennel Löw a végén, cserélt össze-vissza, és alakultak is ki helyzetek, de azokkal nem tudtak élni. A 3-4-2-1-es rendszer alapvetően védelemre volt kalibrálva, csak aztán Mats Hummels öngólja gyorsan átírta az eseményeket. Hummels emellett kapufát is rúgott, volt utolsó emberként szerelése, tehát azért hozzá is tett a teljesítményhez, de minden viszonyítás kérdése. Az öngólt maximum két góllal lehet jóvá tenni, de az is differenciálási kérdés, hogy a németek gyengék, vagy a franciák mellett tűnnek csak annak.

A francia Paul Pogba (j) és a német Toni Kroos a Franciaország – Németország mérkõzésen
MTI/EPA/GETTY/Matthias Hangst

Löw lenne a hibás?

Vannak olyan vélemények, miszerint kissé belefásult a dolgokba Löw, és kicsit alapozva a Bayern játékára, már nem gondolkodik széles spektrumon. Leroy Sané vagy épp Timo Wernen másoknál kezdő lenne, egy lendületesebb, gyorsabb és támadóbb stílusban, eközben ők csak akkor kellettek, amikor már égett a ház a második félidőben. Hiába kerültek amúgy fölénybe a németek, a francia védelem jól működött. Többet birtokolták Löw játékosai a labdát, de a meddő fölényből alig lettek kaput eltaláló lövések, ráadásul az is beszédes, hogy az egy-egy elleni szituációkból is keveset nyertek, sőt eleve keveset vállalták az ilyen helyzeteket.

Portugália portugál utakon jár

Az volt az érzésem a Magyarország – Portugália mérkőzésen, hogy oké, többet van a labda Ronaldóéknál, meg többször is veszélyeztették a kaput, de nekik a döntetlen sem világvége. Ezen alapon Fernando Santos irányításával egyszer már összejött az Eb-cím, így lettek címvédők. Egy sor döntetlennel, hosszabbításos mérkőzéssel, ahol a végén már igazából a szerencsére bízzák a dolgot. Legalábbis egy büntetőpárbaj csak akkor lehet egyértelmű, ha van olyan 8-10 Ronaldód, más esetben lutri az egész, főleg 120 perc fáradtságot követően. Lehet, hogy változott a portugál keret, lehet hogy eltelt több év is azóta, a portugálok a döntetlen útjára továbbra sem mondanak nemet.

Fernando Santos portugál szövetségi kapitány a  Magyarország – Portugália mérkõzésen a Puskás Arénában.
MTI/Kovács Tamás

Döntetlenhez közeli eredmény

Nem hinném, hogy nagy gólzáport rendeznek a csapatok. Biztonsági játék lehet az alap, kevés kockázat vállalása mellett, mint ahogy például a Magyarország – Portugália meccsen is történt. Aztán a második félidőben, cserék után, az előbb fáradó ellenfélre esetlegesen ráronthatnak kontrákkal. De alapvetően hiába gondoljuk azt, hogy eredménykényszer van például a németeken, elsietni nem fogják ők sem. Kevés gól, underek, és dupla esélyek, ezekben gondolkoznék. Reméljük nem lesz igazam, és egy élvezetes, helyzetekkel, gólokkal teli találkozó lesz, a szurkolók legnagyobb örömére.

Unibet exkluzív ajánlat: 10.000 Ft befizetési bónusz + 10.000 Ft ingyenes fogadás !