Belgium számára fokozatosan nehezedik a torna, hiába a jó kezdés, ha a legjobbjaikra nem számíthatnak Olaszország ellen. Mihez kezd Roberto Martínez? Az olaszok küzdöttek az osztrákok ellen, most kiderül, mennyit is ér valójában Mancini együttese? Jön az első komoly ellenfél az elmúlt egy év távlatában az olaszok számára!

Belgium a legjobbjai nélkül

A portugálok lerúgták Kevin De Bruynét, így a belgák egyik legfontosabb játékosa biztosan nem játszhat a negyeddöntőben, ahogyan Eden Hazard sem. A Real Madrid játékosa jó formában tért vissza, cselezett, jól helyezkedett és passzolt, úgy játszott, mint fénykorában, de ő sem bevethető Olaszország ellen. A támadósorban egyedül maradt Romelu Lukaku megoldja a problémát?

Az oroszok elleni mérkőzésen elemeztük, mennyire hatékony volt az Inter csatára, de az olaszok védelme stabilabb, nem valószínű, hogy egyedül elég lesz ellenük. Az jól látható, hogy a portugálok ellen is csak annyit játszott Belgium, amennyire feltétlenül szükség volt a győzelemhez. A második félidőben teljesen átadták a területet Ronaldóéknak, hasonlóan cselekednek az olaszok ellen is?

Olaszország és a gyötrelmes nyolcaddöntője

Az Ausztria elleni mérkőzés nem vonul be a legszebb olasz meccsek közé, de hozták a győzelmet, ez a legfontosabb számukra. A rendes játékidőben még majdnem kiestek, szerencséjükre Arnautovic lesen állt a fejese előtt. Nem az olaszok meccse volt, Insigne próbált cselezgetni, de most közel sem volt annyira gördülékeny a támadójáték, mint korábban a csoportkörben.

Olaszország ugyanis most először találkozott egy végletekig fegyelmezetten védekező csapattal, akik ellen kevés az, ha pár játékos a szélen támogatja a támadásokat és vannak “zavaró” és sokat mozgó középpályások, akik próbálják megbontani az ellenfél védelmét. Átlövésekből volt veszélyesebb Olaszország (Immobile kapufája), de nem tudták bevenni az osztrák kaput.

Az olasz Ciro Immobile (j) és az osztrák David Alaba a londoni Wembley Stadionban 2021. június 26-án.
MTI/EPA/Reuters pool/Carl Recine

Mancini is észrevette, hogy változtatni kell: az olasz keret jóval mélyebb, mint az osztrák, így egy “sorcserével” már jött be a friss erő a hosszabbítással együtt utolsó 50 percre. A cserék hozták is a gólokat, Chiesa villant, majd jött Pessina találata, ami eldöntötte a találkozót. Az olaszok előnye ez, hogy még a padról is olyan játékosok képesek beállni, akik meccseket döntenek el.

Mélyebb keret dönthet

A belgák alapcsapata rendkívül erős, de ha ebből kiveszünk 2-3 meghatározó játékost, akkor megmutatkozik a pad “karcsúsága”. A cserék közel sem képviselnek olyan szintet, mint az olaszoknál. A védelem és középpálya lehetőségei behatároltak, tudja ezt Martínez is. Valószínűleg a defenzív játékra és a kontrákra koncentrálnak, át fogják adni a területet és a dominanciát az ellenfélnek (olasz labdatartás 52,5 felett: 1.85).

Az emberek evidensnek gondolják, hogy egy unalmasabb és taktikusabb meccset láthatunk, ahol nem a gólok dominálnak (2,5 alatt: 1.56), ezen segíthet egy korai belga találat. Valószínűleg Carrasco és Mertens kezd a belgáknál, sebességből próbálják verni a kinyíló olasz védelmet.

Unibet exkluzív ajánlat: 10.000 Ft befizetési bónusz + 10.000 Ft ingyenes fogadás !