Dánia hatalmas traumát élt át a nyitómeccsen, mikor Christian Eriksen összeesett a pályán. A válogatott klasszisát újraélesztették, jelenleg kórházban ápolják, miközben a társaknak az Európa-bajnokságra kéne koncentrálniuk. Sikerülhet a kiváló formában lévő Belgium dolgát megnehezíteni?

Dánia lehetetlen küldetése

Christian Eriksen esete megváltoztatta a dán játékosok életét, illetve az Eb-vel kapcsolatos motivációit is. Az a finnek elleni mérkőzés második félidejében is érződött, hogy fejben szétestek, de ez érthető ilyen események után. Az már csodával érne fel, ha a belgák ellen tudnának koncentrálni. Az segíthet, hogy Eriksennel többször is tudtak beszélni az eset óta, de még így sem egyszerű számukra a helyzet.

Nehéz mélyebb elemzést vagy előzetest készíteni ezek kapcsán, mert tényleg ötlete sincs az embernek, milyen állapotban fognak kilépni a gyepre Kjaerék. Eriksen szavai után annyira motiváltak lesznek, hogy erőre kapnak, vagy a már említett forgatókönyv valósul meg? Az pedig egy újabb kérdés, hogy az Eb-t jól kezdő belgák ellen, még a legjobb formában lévő dán csapat is mire lenne képes?

Belgium tovább menetelhet

A belga – orosz találkozóról írtunk egy bővebb elemzést, ahol kifejtettük, milyen hatással van Lukaku, a De Bruynét nélkülöző válogatottra. Roberto Martínez együttese rendkívül szervezett, kaptak egy jó hírt is, miszerint Kevin De Bruyne elvileg bevethető lesz a dánok ellen, de véleményem szerint, inkább a második félidőben küldik pályára, mintsem kezdőként kockáztatnak vele.

Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne/Kép: Asatur Yesayants/Shutterstock

Jelen helyzetben ugyanis annyira stabil a játék minden szegmensében ez a csapat, hogy már az első félidő során döntésre kéne vinniük a mérkőzés sorsát. A győzelem alapvető elvárás 2.15, ezért is állok kissé érthetetlenül a szorzó előtt. Valószínűleg annak is betudható, hogy a dánok hazai pályán játszanak, talán ez újabb lökést adhat nekik, de megmondom őszintén, elvonatkoztatva a szörnyű eseményektől, nem kiemelkedő a dán csapat játéka, ahogyan a korábbi meccseken sem volt az.

Mire fogadjunk a dán – belga foci Eb-s találkozón?

A belga győzelmet ekkora szorzón szerintem tenni kell, reálisan nézve, olyan 1.60 környékén kéne, hogy legyen. Talán ennél is nagyobb érték van a gólok piacában, ahol a 2,5 overre 2.30-at adnak. Ha a belga henger beindul, akkor itt nem lesz pardon, de a dánoknak az sem jó, ha szimplán csak náluk van a labda, mert győzelmi kényszerben vannak. Nekik nem jó a 0-0 vagy 1-1, nyerni kell.

Lehetséges, hogy nagyon befürdök a Dánia-Belgium találkozóval – és szurkolok is a dánoknak, hogy erőre kapjanak -, de a nehéz kihagyni az X2 + 1,5 gól feletti tippet, amit 1.72-ért kombinálhatunk. Túlságosan jó a szorzó ahhoz, hogy ilyen alacsony határon ezt elegendjük.

Unibet exkluzív ajánlat: 10.000 Ft befizetési bónusz + 10.000 Ft ingyenes fogadás !